Finn skianlegg icon
Norsk, Norge | Change language
Ny på Skiinfo? Bli medlem nå!
er allerede medlem!

Framleis snø i skibakken på Hovden...

Snø 23. juli
Snø 23. juli

Rekordfestivalen har sørgja for at det framleis ligg snø i skibakken på Hovden. 19. mai blei rundt 4000 kubikk snø dekt med 40 kubikk sagspon og 480 kvm presenning. To månader seinare er snøhaugen betrakteleg mindre, men framleis er det nok snø att til å arrangere Big Jump eller railoppvisning i Hegni under Rekordfestivalen 14. – 15. august.

Artikkel skrevet av

Av pressemelding
Publisert: 23.07.09
Også meir sommarlege aktivitetar
Sjølv om vi gler oss til sprell på snø, blir dei fleste aktivitetane av meir sommarleg karakter. Rekordfestivalen sine frivillige (som vi kallar "Múrt'e"; setesdalsutrykk for ein person som jobbar jevnt og trutt, men ikkje så fryktelig fort) har testa ut dei ulike aktivitetane. Vi kan nemne slalåmstøvelboccia, terrengsykkelløpet Rævaristeren, andeløp, pallestafett, slakk line og treklamring.
Aktivitetane er eigna både for lag og individuelle. Så her kan ein utfordre kjærasten, sjefen, nabofamilien eller konkurrenten til dyst!

Siste band bekrefta
Siste band til Rekordfestivalen har så langt vore annonsert med TBA, og for anledninga kallar dei seg like godt "TBA". Bandet blir ei god blanding av lokale talent frå Bykle, og folk frå musikkmiljøet knytt til Universitetet i Agder. Magnus Tveiten frå Bykle er nett ferdig med si mastergrad, og har fått med seg desse i bandet: Knut Marius Djupvik (vokal, Kristiansand), Mariann Uleberg (gitar, Hovden/ USA), Trym Bjønnes (bass, Hovden) og Lars Erik Asp (trommer, Kristiansand). Dei lovar "breibeint allsangrock", og vi gler oss!
Øvrige band til festivalen er: Fjellfolk, Bare Egil Band og Black Debbath (sjå meir info på www.rekordfestivalen.no).

Likviditet og slikt...
Det er første gong vi lagar denne festivalen, og vi er sjølvsagt spente på korleis det vil gå. Vi har eit budsjett på rundt 460 000,- og har fått 125 000,- i offentleg støtte samt 60 000,- i sponsormidlar. Resten må vi altså få inn i form av billettinntekter og inntekter frå servering, t-skjorter og liknande. Banken måtte ha garanti for å gi oss kassekreditt, så då tenkte vi "Søren heller, vi kan vel klare oss utan...". Billettsalet er i gong, men har ikkje tatt heilt av. Vi har framleis nok pengar til å betale det vi skal, men som kjent kjem gjerne utgiftene før inntektene ved slike arrangement. Så for all del; kjøp billettar no!


blog comments powered by Disqus
Brukernes bilder fra Hovden
Hovden kl. 16
Kirski
Stemtjønnuten ved Hovden Alpinsenter
Lars Lilholm - Hovden
Hovden
Breive
Vakre Hovden! :)
Hovden 4. desember 2011, 85 cm snødybde!
Hovden forbereder sesongstart 16.11.2011
Snøproduksjon i Sirdal 16. november 2011
Skandinavia
Europa
Nord-Amerika
Finland Sverige Norge

Nyheter fra Hovden

Hovden har snø i påsken
Nå er fjellet på sitt aller beste. Vi har bak oss en drømmehelg med hvi...
29.03.12
Hovden 25.mars på vei mot DNT-hytta Sloaros. Foto: Kirsten Leira
Nyheter på Hovden Alpinsenter
Hovden Alpinsenter har investert 27 millioner foran denne sesongen – 10...
09.01.12
Hovden Alpin Lodge
Påmeldingen til HovdenTour åpner 15. november
HovdenTour er et nytt turrenn som skal arrangeres årlig på Hovden i Set...
14.11.11
Fra Hovden ved Auversvatn. Foto: Anders Martinsen Fotografer

Nyhetsbrev fra Skiinfo

Nyhetsbrev fra Skiinfo Meld deg på her for å motta det faste nyhetsbrevet. Abonner på nyheter