Finn skianlegg icon
Norsk, Norge | Change language
Ny på Skiinfo? Bli medlem nå!
er allerede medlem!

Hurdal åpner sesongen med gratis dag

Prepping i full gang i Hurdal Skisenter, Foto: Stian Johansen /Desimal
Prepping i full gang i Hurdal Skisenter, Foto: Stian Johansen /Desimal

Det blir tidlig sesongåpning i Hurdal Skisenter i år etter at snøkanonene har gått jevnt og kuldegradene har vært skivennlige.

Artikkel skrevet av

Av Hurdal Skisenter, Steinar Tømta
Publisert: 25.11.10
- Vi har stor pågang av ivrige skikjørere som lurer på når vi starter sesongen. Derfor er det veldig moro at vi kan åpne terrengparken allerede lørdag, og vi feirer det hele med gratis heiskjøring for alle hele dagen, sier daglig leder Steinar Tømta i Hurdal Skisenter.

De gode kuldeforholdene og snøfallet de siste ukene har skapt et veldig godt grunnlag for alpinanleggene på Østlandet. Hurdal Skisenter er en av de som kan åpne anlegget sitt rekordtidlig i år.

- Vi vil selvsagt få folk ut av stua og opp i bakken og tenkte at en gratis dag ville gi et godt puff. Og kulden som det varsles om er ofte ikke noe problem for oss. Vi har veldig ofte gode kjøreforhold selv om det er ekstra kaldt i Jessheim eller Lillestrøm, sier Tømta.

Fornyelse sto i sentrum i jubileumssesongen Hurdal Skisenter nå har lagt bak seg. Satsing på en terrengpark for hele familien og alle ferdighetsnivåer fortsetter, og utvides med en barne-terrengpark som vil gi de minste en ny og forbedret opplevelse.

- Vi synes erfaringene med terrengpark var gode og vil at også de minste skal få flere utfordringer. Alle skal finne noe som passer her i Hurdal Skisenter, forteller Steinar Tømta som vil starte opp barne-terrengparken i romjula og ha offisiell åpning 8. januar.

Sesongen vil ellers inneholde FIS-renn, barneskirenn i Romba-regi, aktivitetsdag i forbindelse med VM i Sparkstøtting (12.-13. februar) og ikke minst kurs for snøbrettkjørere.

- Vi fikk kjemperespons på kursene våre forrige sesong. De ble stort sett raskt fulltegnet og vi kommer til å sette opp et kursprogram som blir publisert på nettsidene og vår Facebookside, sier Tømta. Slik tradisjonen er så vil de lokale og regionale idrettslagene benytte Hurdal Skisenter som treningsbakke.




blog comments powered by Disqus
Brukernes bilder fra Hurdal
Snowboarder på bigjumpen i Hurdal
Snøproduksjon i Hurdal 2009
Liten og fornøyd
Skandinavia
Europa
Nord-Amerika
Finland Sverige Norge

Nyheter fra Hurdal

Påske i Hurdal
- Påska blir en flott avslutning på en lang vintersesong, spår daglig l...
29.03.10
Double rail i Hurdal, foto: Ola Espen Grøv
Vinterferie i Hurdal
Hurdal Skisenter har denne sesongen fornyet tilbudet med både familiepa...
17.02.10
Hurdal Skisenter har en egen familiepark som passer til alle aldre og ferdighetsnivåer.

Nyhetsbrev fra Skiinfo

Nyhetsbrev fra Skiinfo Meld deg på her for å motta det faste nyhetsbrevet. Abonner på nyheter