Finn skianlegg icon
Norsk, Norge | Change language
Ny på Skiinfo? Bli medlem nå!
er allerede medlem!

Knallforhold og pudder i Hemsedal

Tinden, Hemsedal 24. januar 2012. Foto: Kalle Hägglund/Hemsedal Skisenter
Tinden, Hemsedal 24. januar 2012. Foto: Kalle Hägglund/Hemsedal Skisenter

Skigjestene har boltret seg i flotte pudderforhold i Hemsedal denne uka. Natt til søndag ble det rapportert inn over 30 cm med nysnø, med påfyll utover dagen. Se bildene!

Artikkel skrevet av

Av Hilde Hagen, Hemsedal
Publisert: 26.01.12
Natt til onsdag kom et nytt snøfall med 15 cm med florlett pudder, og ifølge værmeldingene vil østaværet bringe inn mer i løpet av torsdagen. Alt ligger med andre ord til rette for en ny flott skihelge i Hemsedal.

Etter en litt trå start på forsesongen, er Hemsedal Skisenter nå skikkelig i gang. Totten 2 på 1450 moh åpner fredag 27. januar, og Hemsedal byr dermed på skikjøringen fra alle de tre fjelltoppene som er inkludert i skianlegget. Fra og med fredag 27. januar er det 39 åpne bakker og hele 6 åpne parker, inkludert den nye Nixon Street Park som er en konseptpark med elementer med gate inspirasjon.

Guidede off piste turer
De fine pudderforholdene sørger nå for at Skistar Experience Hemsedal fyller opp sine guidede off piste turer både i midtukene og i weekenden. Private guidede turer har vært mest etterspurt så langt i sesongen, men det er også mulig å melde seg på gruppeturer for kun 425,-. Les mer

Mil etter mil med langrenn
Det er kanskje ikke så godt kjent, men Hemsedal har ett flott tilbud for langrenn med løyper over store deler av bygda. Langrennsnettet strekker seg fra langt inne i Grøndalen, går gjennom Tuv, forbi Hemsedal Skisenter, Hemsedal sentrum, Ulsåk og videre oppover mot Gravset, Huso og Lykkja. I områdene Gravset, Lykkja, Grøndalen og Tuv er det fine rundløyper og for de som virkelig liker å gå langt kan fortsette inn i løypenettet til Golsfjellet.

Klebersteinsaften med venner
Og for de som liker å ta seg en tur ut på "byen" etter ski byr Hemsedal som vanlig på god mat, god musikk og god stemning. Nå kan du få pakketilbud til deg og dine venner som inkluderer overnatting, klebersteinaften på Hemsedal Cafe, skipass i Hemsedal Skisenter lørdag og søndag, cover til Hemsen Nightclub og sluttrengjøring for kun 1495,- per person. Ønsker du ikke å kjøpe en pakkeløsning er det selvfølgelig mulig å bestille dirkete, men forhåndsbestilling av bord er å anbefale i høysesong.

Alle foto: Kalle Hägglund/Hemsedal Skisenter

 

 Hemsedal 23. januar

 

Gummiskogen, Hemsedal 22. januar 2012.

 

 

blog comments powered by Disqus
Brukernes bilder fra Hemsedal
Slush ved Nibbi
ThomasJ og AreT oppover
pudder dag deluxe
pudder i Roni
Hemsedal Topptur
Nysnø i Hemsedal
Pudder
Jan PB Rutgerson
Pudder i Roni
Ronipudder
Skandinavia
Europa
Nord-Amerika
Finland Sverige Norge

Nyheter fra Hemsedal

Downhill camp i Hemsedal 20-22 juli
Heisbasert sykkelsport er den råeste du kan oppleve på to hjul uten mot...
15.05.12
Hemsedal Downhill
Mountainbike camp i Hemsedal 20-22 juli
Lei av å henge etter på de tekniske partiene? MX-Training og Aslak Mørs...
15.05.12
Mountainbike i Kjølen, Hemsedal
Nysnø i høyden i Hemsedal
Hemsedal har hatt fått 22 cm med nysnø fra ca 1000 m.o.h og høyere. Kom...
26.04.12
Bilde er fra Fjellkafeen i dag. Fotograf Kalle Hägglund.

Restplasser

Se flere restplasser

Nyhetsbrev fra Skiinfo

Nyhetsbrev fra Skiinfo Meld deg på her for å motta det faste nyhetsbrevet. Abonner på nyheter