Finn skianlegg icon
Norsk, Norge | Change language
Ny på Skiinfo? Bli medlem nå!
er allerede medlem!

Unik fotoshoot for snowboardjenter på Stryn

Silje Norendal på Stryn Sommerski. Foto: Thomas Harstad
Silje Norendal på Stryn Sommerski. Foto: Thomas Harstad

Denne uka er Norges beste snowboardjenter, med Helene Olafsen (Kolbotn) og Silje Norendal (KIF) i spissen, samlet til fotoshoot på Stryn.

Artikkel skrevet av

Av Snowboardforbundet
Publisert: 08.06.11
det er ingen ringere enn snowboardfotograf Frode Sandbech som tar bildene. Shooten er et ledd i det nystarta prosjektet Girls on Board, som jobber at Norge skal ha snowoardere i verdenstoppen på jentesida og at rekrutteringen skal være bred.

De beste norske kjørerne er på plass
- Girls on Board er et prosjekt som skal øke rekruteringen av jenter som kjører organisert snowboard og som konkurerer og denne fotoshooten er et av hovedtiltakene i prosjektet, forteller prosjektleder for Girls on Board, Mira Nordin.

Akkurat nå er noen av de beste norske kjørerne på Stryn og Girls Only fotoshooten. De som er der er Helene Olafsen (Kolbotn), Silje Norendal (KIF), Dina Treland (Varingskollen), Marte Søderlund (LHMR brettklubb) og Kari Opsal Mæland (FlipSquad).

Stort behov for bilder
- Jentene trenger BILDER! Det er et sterkt behov for flere snowboardbilder av jenter. Bilder som kan brukes til posters, i medieartikler, magasiner, nettsider, ja det er generelt en stor etterspørsel! Flere av disse jentene har nesten ingen bilder å bruke, forteller Lisa Mari Watson som er prosjektleder for fotoshooten og tilstede på Stryn.
Snowboardforbundets mål er at Norge skal være en av verdens ledende snowboardnasjoner. Et av delmålene for å være dette er å ha verdens beste landslag.

På jentesiden har vi gode kjørere på landslaget, men vi ønsker en bredere rekriuttering. fortsetter Watson og avslutter med at
- Vi arrangerer shooten etter ønske fra jenten, fordi vi ønsker å ta vare på de som allerede er gode samtidig som vi vil øke rekrutteringen!


blog comments powered by Disqus
Brukernes bilder fra Stryn sommerski
Stryn Sommerski - 25 mars 2012
Stryn Sommerski - 25 mars 2012
Stryn Sommerski - 25 mars 2012
Montering av breheisen på Strynefjellet juni 2011
Stryn Sommerski Breheisen montering juni 2011
Stryn Sommerski Breheisen montering juni 2011
Stryn - Nuken 5.juni 2011
Nuken - nordtoppen
Stryn - Nuken 5.juni 2011
Stryn - Sætreskarsfjellet
Skandinavia
Europa
Nord-Amerika
Finland Sverige Norge

Nyheter fra Stryn sommerski

Stryn Sommerski åpner i pinsehelgen
Veien opp til Stryn Sommerski i ferdigbrøytet så Stryn Sommerski kan åp...
24.05.12
Strålende sol og breie ski på Stryn Sommerski.
Sommerski - Vi må være gale?
Hva er det som får meg til å reise på ski i juni etter over 100 alpinda...
07.05.12
Tommy Aslaksen på topptyr, Strynefjellet.
Kinesisk utfor på Stryn Sommerski i samarbeid med Bratt Moro
Stryn Sommerski har inngått samarbeid med Bratt Moro for å gi deg som s...
07.05.12
Samarbeid mellom Bratt Moro og Stryn Sommerski 2012.

Nyhetsbrev fra Skiinfo

Nyhetsbrev fra Skiinfo Meld deg på her for å motta det faste nyhetsbrevet. Abonner på nyheter